۷ روش خانگی رفع زگیل تناسلی

7روش خانگی برای رفع زگیل تناسلی

 ۷ روش خانگی رفع زگیل تناسلی که در این مقاله معرفی می شود، یک پیشنهاد موثر برای بهبود بیماری های زناشویی است. چرا که در دنیای امروزه، بهداشت و سلامت جنسی به عنوان یکی از اصول اساسی بهداشت عمومی شناخته می‌شود. باید گفت که زندگی جنسی سالم، علاوه بر خوش بینی و رضایت، از بروز بیماری‌ های مقاربتی نیز جلوگیری می‌ کند.

در این مقاله، علاوه بر بررسی راه‌ های انتقال زگیل تناسلی و اهمیت ایمنی و بهداشت در روابط جنسی، روش های خانگی رفع زگیل تناسلی را به شما معرفی می کنیم.

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی(یا بیماری‌ های زناشویی) مشکل پوستی و مخاطی با ظاهری گوشتی و نامنظم و صورتی رنگ است که بوسیله ویروس HPV ، اندام تناسلی و یا اطراف مقعد را درگیر می‌ کند.

یک عارضه آزار دهنده همراه با خارش، سوزش و خونریزی است  که از طریق رابطه جنسی منتقل می‌ شود. اگر این عفونت  در زنان بهبود نیابد منجر به سرطان دهانه رحم می‌ شود.

با این ۷ روش خانگی رفع زگیل تناسلی، که در این مقاله به آن اشاره می شود، می توان انواع مختلفی از ویروس‌ ها، باکتری‌ ها و عفونت‌ های قارچی که عامل بروز این بیماری هستند را از بین برد و فرد و جامعه را از خطرات جدی نجات داد.

  زگیل  تناسلی چه علائمی دارد؟

زگیل‌ ها به شکل مسطح، برجسته  و کوچک و بزرگ، گاهی به رنگ پوست ، بدون درد و همراه با خارش و التهاب هستند و در زنان در واژن، مقعد و دهانه  رحم  و در مردان در آلت تناسلی، کیسه بیضه، کشاله ران و اطراف مقعد ظاهر می‌ شود و ممکن است تغییراتی را در دهانه رحم به وجود بیاورد. اما آنچه که اهمیت دارد این است که برخی  افراد به دلیل  سیستم ایمنی بالا به این ویروس مبتلا نمی‌ شوند.  

چه عواملی باعث ایجاد زگیل تناسلی می شود؟

این ویروس از طریق روابط نزدیک قابل انتقال است و هفته ‌ها و یا مدت طولانی  و یا چند سال بعد از عفونت خود را نشان می‌ دهد.

اما موارد زیر از مهمترین عوامل بروز زگیل تناسلی هستند:

ضعف سیستم ایمنی بدن 

 وجود آسیب هایی که باعث تضعیفسیستم ایمنی بدن می شوند را باید شناسایی کنید  زیرا یکی از عواملی است که می تواند خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهد.

اگر سیستم ایمنی بدن قوی باشد و به زگیل تناسلی مبتلا شده باشید، بدن خود به خود عامل ایجاد این بیماری که ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)  است را از بین می برد. برخی حتی متوجه علائم آن هم نمی شوند و این مشکل بهبود می یابد. داشتن رژیم غذایی سالم و ترک عادت های بد مثل سیگار کشیدن و کنترل استرس به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

زگیل تناسلی بارداری

این عارضه در زنان و در دوران بارداری می تواند نگران کننده باشد.

با توجه به اینکه زگیل تناسلی مسری است، باید به امر پیشگیری با رعایت بهداشت، توجه ویژه ای شود. این نوع زگیل در شرایط با رطوبت زیاد به راحتی پخش و در صورت افزایش ترشحات واژن، بیشتر می شوند .

بی توجهی به بهداشت شخصی و جنسی

 زگیل تناسلی بیشتر از راه جنسی انتقال می یابد، پس باید به بهداشت شخصی توجه ویژه ای داشته باشید.

بی بند و باری جنسی  و بی توجهی به بهداشت فردی خطر ابتلا به زگیل تناسلی را افزایش می دهد. همچنین باید توجه داشت که بسیاری از افراد حتی بدون آگاهی از اینکه ناقل ویروس هستند و بدون توجه به بهداشت فردی، این بیماری را انتقال می دهند.

راه‌های انتقال زگیل تناسلی

این عارضه جنسی از طریق فرد به فرد دیگر منتقل می شود و اگر با روش‌ های انتقال آن آشنا شوید بهتر می توانید آن را کنترل کنید.

محل‌ های معمول این ضایعات، در هر دو جنس زن و مرد، غشاهای مخاطی و سطح پوست ناحیه تناسلی، داخل و اطراف مقعد است. زگیل تناسلی همچنین می تواند در اطراف یا داخل دهان ( لب و لثه ها ) ایجاد شود.

راه های انتقال زگیل تناسلی در زنان

این بیماری در زنان از طریق واژن، مقعد، رابطه دهانی، تماس پوستی با پوست آلت تناسلی آلوده به این ویروس و یا زایمان انتقال می یابد.

–  رابطه واژینال

این رابطه یکی از شیوه‌ های عمده ای است که باعث انتقال و ایجاد زگیل‌ تناسلی می‌ شود.  میکلامیدیا، گونوره، تریکومونیاز، هرپس گنیتال و HIV  از شیع ترین بیماری‌ های مقاربتی است که از این طریق فرد را میتلا می کند.

به عنوان مثال عفونت کلامیدیا که از طریق راه مایع منی (آب)، ادرار و مایعات واژن انتقال می یابد. این عفونت  آلت، واژن، دهانه رحم، مقعد، مجرای ادرار، چشم ها و گلو را آلوده می کند و بیشتر مواقع هیچ علائمی ندارد.

  – رابطه مقعدی

زگیل تناسلی در مقعد بیشتر در زنان و در اطراف خروجی مقعد ظاهر می شود. ولی ممکن است به صورت زائده های پوستی در داخل مقعد و در انتهای روده بزرگ نیز خود را نشان دهد. رابطه مقعدی نیز می‌ تواند منجر به انتقال بیماری‌ هایی مانند هموروئید‌ها، HIV، گونوره، سیفیلیس و همچنین عفونت‌ های قارچی شود.

   – رابطه جنسی دهانی

از دیگر عوامل انتقال برخی از بیماری‌ های زناشویی مانند هرپس گنیتال، گونوره، کلامیدیا و HPV رابطه جنسی دهانی  است.

 – انتقال از طریق بوسیدن

 این روش کمترین خطر را دارد، اما از این طریق نیز بیماری‌ های مانند هرپس سیمپلکس و ویروس زگیل منتقل می‌ شوند.

روش خانگی رفع زگیل تناسلی

 پیشگیری از زگیل تناسلی

با اهمیت دادن به زندگی جنسی سالم و مراقبت از خود، می توان در مقابل بیماری‌ های زناشویی ازجمله زگیل تناسلی ایمن شد و  از آن پیشگیری کرد .

از مهم‌ ترین راه‌ ها برای حفظ سلامت جنسی می توان به استفاده از وسایل حفاظتی مانند کاندوم، آزمایشات منظم برای عفونت‌ ها و آگاهی و افزایش اطلاعات درباره بیماری‌ های زناشویی اشاره کرد.

۷ روش خانگی برای رفع زگیل تناسلی

اغلب پزشکان با تحریک سیستم ایمنی بدن و گاهی با روش موضعی و یا جراحی، اقدام به تخریب، رفع و یا کند کردن رشد زگیل تناسلی می‎‌کنند. از نظر آنها بهترین راه پیشگیری از زگیل تناسلی، تزریق واکسنHPV است.

شما با این ۷ روش خانگی رفع زگیل تناسلی یاد می‌ گیرید با به حداقل رساندن این عارضه پوستی، آن را تسکین دهید و کنترل کنید.

۱-روغن درخت چای

این روغن گیاهی یک ماده عالی برای درمان زگیل تناسلی، قارچ ها و باکتری‌ هاست. شما می توانید از روغن درخت چای برای بهبود سریع‌ آن و جلوگیری از تشکیل زگیل‌ های جدید در خانه استفاده کنید. یک قطره روغن چای را با دو قطره از روغن نارگیل ترکیب کنید. به صورت مستقیم روی زگیل ها بمالید.

همچنین استفاده از دوش های بر پایه آب گرم و درخت چای نیز در رفع زگیل تناسلی موثر است.

نکته

برخی افراد ممکن است نسبت به روغن درخت چای، حساسیت داشته باشند، بهتر است ابتدا مقدار کمی از آن را  با روغن نارگیل رقیق کرده  و روی بازوی خود ماساژ دهید و  بعد از ۲۴ ساعت اگر بدن نسبت به آن واکنشی نداشت، استفاده کنید.

۳-عصاره آلوئه‌ورا

 آلوئه‌ورا  تسکین‌ دهنده است و با خاصیت مرطوب‌ کنندگی‌ که دارد، برای تسکین پوست‌ های تحریک‌ شده و ابتلا به زگیل بسیار موثر است.

برای استفاده موضعی می توانید آلوئه ورا  را با ژل درخت چای به نسبت یک قطره اسانس درخت چای با یک قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا ترکیب و استفاده کنید.

۴-ویتامین E

این نوع ویتامین یک آنتی‌ اکسیدان قوی ‌است که از پوست در برابر رادیکال‌ های آزاد و آسیب‌ های محیطی محافظت و سلول های آسیب دیده را باز سازی می کند و برای رفع و بهبود زگیل تناسلی نیز یک ماده کلیدی در فرمولاسیون محصولات مراقبتی است.

۴-رژیم غذایی

یک رژیم غذایی حاوی بتاکاروتن و ویتامین A  به رفع زگیل تناسلی کمک می کند. این مواد مغذی در محصولاتی مثل هویج، زغال اخته به وفور وجود دارد.

استفاده از انواع کلم ها، غلات، اسفناج و لوبیا نیز باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

 

7روش خانگی رفع زگیل تناسلی

۶- سرکه سیب

سرکه سیب یک تقویت کننده دستگاه ایمنی بدن است و خواص ضد ویروسی و میکروبی دارد. شست و شوی محل با سرکه سیب یک روش موثر خانگی برای رفع زگیل تناسلی است. همچنین پنبه آغشته به سرکه سیب را روی محل زگیل بمالید تا مانع رشد غیر طبیعی این بافت ها و بهبود آن شود.

۷ -سیر

سیر به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی یکی از راه های موثر بر بهبود زگیل تناسلی است .چند حبه سیر را رنده کنید و به مدت ۳ هفته هر شب روی زگیل بمالید و آن را ببندید و اجازه دهید تا صبح به همین حالت بماند و بعد با آب ولرم بشویید. ابن روش اثر بخشی خوبی بر رفع زگیل ها دارد.

 

 

نتیجه‌گیری

با توجه به اهمیت حفظ سلامت جنسی و پیشگیری از انتقال بیماری‌ های زناشویی، آگاهی کامل از راه‌ های انتقال زگیل تناسلی و استفاده از روش‌ های موثر بر پیشگیری از آن ضروری است. با رعایت این موارد، می‌ توان بهبود کیفیت زندگی جنسی خود و دیگران را تضمین کرد.

 در این مقاله سعی کردم هر آنچه راجع به زگیل تناسلی باید بدانید را  اطلاع‌ رسانی کنیمم. اینکه زگیل تناسلی چیست؟ و با چه علائمی خود را نشان می دهد؟  و روش های انتقال آن را برسی و ۷ روش خانگی رفع زگیل تناسلی را معرفی کردیم. خوب است بدانید که تقویت سیستم ایمنی بدن، بهترین روش برای درمان زگیل تناسلی است. زیرا با سیستم ایمنی قوی ،حتی متوجه علائم این عارضه جنسی نمی شوید و زگیل تناسلی خود به خود بهبود پیدا می کند.  

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • دسترس پذیری
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه