علل ریزش مو در مردان و ۵ راهکار طبیعی برای ترمیم آن

5 راهکار طبیعی ترمیم ریزش موی مردان

باتوجه به اینکه ۵۰ درصد از مخاطبان سایت پاکو مردان هستند موضوع محتوای امروز را که  ۵راهکار طبیعی ریزش موی آقایان است به طور جامع بررسی و با شما به اشتراک می‌گذارم.

۵راهکار طبیعی ریزش موی آقایان برای کسانی است که مثل من بعد از هر بار شانه زدن، از موهای پیچیده شده در لابه لای شانه، نگران می‌شوند. هیچ چیز بدتر از این نیست که سر سفره نشسته باشی و یک مو، خاطره خوردن یک غذای لذیذ را به یک نگرانی تبدیل کند. یا اینکه در جمع دوستانه یکی دستش را روی شانه ات ببرد و کاملا عادی بگوید چیزی نیست، یک تار مو بود. هر چند نباید نگران  ریزش چند تار مو باشیم  اما  چنین اتفاقی برای خیلی‌ها به یک دغدغه تبدیل شده است و به دنبال یک راه برای توقف ریزش موهای شان هستند.
برای اینکه راه حل‌های ترمیم قطعی  ریزش مو  و ۵راهکار طبیعی ریزش موی آقایان را  به شما  معرفی کنیم، اول باید در جست وجوی علت ریزش مو باشم.

علت ریزش مو در مردان چیست؟

شایع ترین علت ریزش مو در مردان عامل ژنتیک است که آلوپسی آندروژنیک نام دارد .آندروژنیک به هورمون تستوسترون و ژنتیک به استعداد ارثی اشاره می کند. اما اصطلاح عامیانه آن با نام طاسی شناخته می شود و نوعی نازک شدن مو به دلایل ژنتیکی است.
این نوع ریزش مو  که در مردان بیشتر از زنان اتفاق می‌افتد، با افزایش سن از ناحیه شقیقه شروع می‌شود و فرد را غافل‌گیر و به آرامی قسمت‌هایی از سر را درگیر می‌کند. ممکن است حتی در سن پایین تر و از ۱۶ سالگی هم شروع شود که  طاسی زود رس گفته می‌شود. عقب رفتن خط رویش مو، نازک شدن  مو  و  طاسی، نگران کننده است. اگر ریزش مو داری و نگرانی علاوه بر ۵راهکار طبیعی ریزش موی آقایان که در این مقاله مطالعه می‌کنی، ، بهتر است  برای مشاوره بهتر و رفع سریع ریزش مو مشاوره رایگان بگیرید.

سوء تغذیه عامل ریزش موی مردان

بدن نیاز به یک برنامه رژیم غذایی سالم دارد. اگر به بدن مقدار مناسبی از یک یا چند ماده مغذی لازم برای عملکرد صحیح را ندهید با کمبود آهن، روی و ویتامین های A  ،C .D ,E مواجه می‌شود که نتیجه‌اش توقف عملکرد سلول ها و ریزش مو است. کمبود مواد مغذی در بدن به ویژه به دلیل رژیم نامتعادل  اگر همراه با استرس و عادت‌های بد مثل بی‌خوابی باشد، تاثیر بدی بر وضعیت موها دارد و پیروی از یک رژیم غذایی نامناسب، باعث ریزش مو معمولأ برگشت پذیر می‌شود. بنابراین مراقبت از مو با یک رژیم غذایی متعادل برای حفظ سلامت پ.ست سر و مو ضروری است. بیوتن موجود در غلات، میوه، سبزیجات برگ تیره مثل اسفناج، هویج، گوجه  ریزش مو را کنترل می‌کند.

تغییرات هورمونی یکی از دلایل ریزش مو در مردان

ریزش مو  در زنان ومردان به شکل‌های مختلفی خود را نشان می‌دهد. مثلا  ریزش موی هورمونی در مردها با عقب رفتن خط رویش مو ظاهر می‌شود. هورمون‌ها متابولیسم ما را تنظیم می‌کنند و هنگامی که نوسان داشته باشند بر بدن تاثیر می‌گذارند و در نتیجه ریزش مو را تحریک می‌کنند و تاثیر آن با شروع فصل پاییز ، بیشتر می‌شود. اختلالات هورمونی به ویژه اختلالات تیروئید هم در ریزش مو تاثیر گذار است و نباید آن را نا دیده گرفت.
در مردان به دلیل وجود هورمون اضافی ” دی هیدروتستوسترون “یا DHT فولیکول‌های مو ضعیف و نازک می‌شوند.
” دی هیدروتستوسترون “یک هورمون جنسی مردانه طبیعی است که هم در مردان و هم در زنان یافت می‌شود و با تعادل آن در بدن، می توان ظاهرموها را بهبود بخشید. اما برای کنترل ریزش موی مردان راه‌های زیادی وجود دارد.

اختلالات تیروئید و ریزش مو

مشکلات تیروئیدی هم کم کاری و هم پرکاری تیروئید، باعث ریزش موی هورمونی می‌شود. غده تیروئید هم به ایجاد رشته‌های مو در ریشه و هم حفظ منبع مو کمک می‌کند.اگر رفتار غیر طبیعی داشته باشد بر فرایند رشد و عواقب مو تاثیر منفی دارد.
اگر این غده فعالیتش را به خوبی انجام ندهد، ممکن است با ریزش مو ، جایگزینی اتفاق نیفتد و موها بریزد و فولیکول‌ها اقدام به تولید موی جدید نکنند و در نتیجه هم خط مو، شقیقه و جلوی سر و هم کل سر را تحت تاثیر قرار دهد. اما این نوع ریزش مو، موقتی است و با شناسایی علت و رفع آن، موها به حالت اولیه بر می گردند.

استرس و تاثیر آن بر ریزش مو

وقتی استرس داشته باشیم نه تنها ذهن، بلکه کل بدن هم با فشار خون و ضربان قلب بالا تحت تاثیر آن قرار می گیرد و بیمار می‌شود. با این استرس‌های حاد، بدن با مشکلاتی مانند ریزش مو مواجه می شود.
استرس ناشی از بیماری مثل تب بالا، جراحی، بیماری شدید، کاهش وزن ناگهانی و استرس‌های روحی و عاطفی همه باعث ریزش مو می‌شوند و حتی خواب و بیداری و استرس شغلی هم در وضعیت سلامت مو موثر است.

5 راهکار طبیعی ترمیم ریزش موی مردان

انوع ریزش مو ناشی از استرس

تلوژن افلوویوم 

رایج ترین شکل ریزش مو است که در اثر استرس ایجاد می شود . افراد مبتلا به تلوژن از درد مو و درد در پوست سر شکایت می‌کنند.بیماری، تب بالا، جراحی وبی‌هوشی،رژیم غذایی نادرست،آسیب‌های روحی روانی مثل از دست دادن عزیران، حادثه تلخ تصادف،مشکلات عاطفی مثل طلاق، استرس ناشی از امتحانات و مشکلات واختلافات خانوادگی  از مهم‌ترین موقعیت‌های استرس زا هستند که برسلامت مو وپوست سر تاثیر گذاشته وباعث ریزش مو غیرطبیعی تلوژن افلوویوم می‌شود.

آلوپسی آره آتا

یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی به فولیکول های مو حمله می‌کند و استرس می‌تواند محرک آلوپسی آره آتا شود.

لیکن پلانو پیلاریس 

یک بیماری التهابی است که باعث ریزش مو و استرس محرک لیکن پلانو پیلاریس می‌شود.

۵راهکار طبیعی ریزش موی آقایان

راه های مورد استفاده برای کنترل ریزش مو زیاد است اما در سن پایین‌تر بهتر می‌توان آن را مهار کرد و با افزایش سن، کنترل ریزش مو مشکل است.

در ادامه با ۵راهکار علمی و تجربی ریزش مو بطور کامل آشنا می‌شوید.

۱. از یک رژیم غذایی متعادل پیروی کنید

بدست آوردن یک عادت غذایی سالم نه تنها به توقف ریزش موی شما کمک می‌کند بله یکی از ۵راهکار طبیعی برای رفع  ریزش موی آقایان است  و باعث رشد بهتر موها می‌شود.
مصرف پروتئین‌های بدون چربی موجود در ماهی و گوشت، مغزها و دانه های روغنی غنی از ویتامین E  جزء مواد غذایی ضروری برای جلوگیری از ریزش مو است و اگر این مواد معدنی و ویتامین‌ها را در هر وعده غذایی خود بگنجانید،  معجزه آن را در ظاهر و زیبایی و حتی در خلق وخوی‌تان می‌بینید.

۲. برای جلوگیری از ریزش مو استرس خود را کنترل کنید

شما با مدیریت استرس می‌توانید ریزش مو را کنترل و کمک بزرگی به سلامت موهای تان بکنید. استراحت ،  خواب خوب، مطالعه و تفریح ونشاط و فعالیت‌هایی که بتواند  شما را از استرس دور کند حتی در کیفیت  موهای تان تاثیر گذار است.

۳. با آب گرم حمام نکنید

دوش گرفتن مداوم با آب داغ می تواند از رشد موهای سالم شما جلوگیری و ریزش مو را تشدید کند زیرا روغن های ضروری برای رشد مو با آب داغ از بین می رود و برای داشتن موهای سالم و پرپشت دمای آب را حتما کاهش دهید.

۴. شستن منظم موها

شستن منظم موها با شامپوهای مناسب مو حداقل دو بار در هفته  به جلوگیری از ریزش مو کمک می‌کند. اگر موهای چرب داراشته باشید  سه بار در هفته این کار را انجام دهید و  الزامی است. این عمل، نه تنها  ریزش مو  را تشدید نمی‌کند بلکه باعث کنترل ریزش مو هم می‌شود.

۵. استفاده از شویندهای مناسب مو

آخرین  روش از ۵راهکار طبیعی ریزش موی آقایان توجه به محصولات مراقبتی مو است. برای نظافت مو باید از شوینده‌هایی استفاده کرد که ویژگی درمانی واقعی داشته باشند و سرعت ریزش مو را کاهش و به تقویت مو کمک کند. همچنین کثیفی و ذرات آلوده کننده مو را از بین ببرد و بتواند متابولیسم سلولی را تحریک کند.

در نتیجه:

اگر بعد از هر برس زدن، متوجه ریزش غیرعادی موها شدی، چه کار می‌کنی؟ روبروی آینه می‎ایستی و کنجکاوانه موها و چهره ‌ات را نگاه می‌کنی و بعد به فعالیت روزانه‌ات ادامه می‌دهی ؟ یا اینکه به دنبال پیدا کردن بهترین روش برای رفع ریزش مو می‌روی؟
در این مقاله ما علاوه بر بررسی عوامل ریزش مو چون عوامل ژنتیک ، ارثی ، تغییرات هورمونی ، استرس ، اختلالات تیروئیدی، و تاثیر آن بر ریزش موی مردان ۵ راهکار برای ترمیم ریزش مو از جمله پیروی از یک رژیم غذایی سالم ، مدیریت استرس ، سبک زندگی سالم ، نحوه شست و شو مو و همچنین استفاده از شوینده‌های مناسب مو  اشاره کردیم و متوجه شدیم که حذف برخی عادات اشتباه در کار و زندگی چقدر بر سلامت مو تاثیر دارد .

پیشنهاد ما:

در کنار روش های تغذیه و سبک زندگی سالم اگر باز از ریزش مو رنج می برید و برای ترمیم ریزش مو به دنبال راهکار موثر هستید ، پیشنهاد تیم تحقیقاتی پاکو برای مراقبت بیشتر مو، استفاده از پک ضد ریزش موی پاکو برای جلوگیری از ریزش موی شما بسیار تاثیر گذار است و نتایج نوید بخشی برای شما به همراه می آورد.

با استفاده از این محصولات می توانید علاوه برکنترل ریزش مو موهای زیبایی داشته باشید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • دسترس پذیری
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه