ترمیم ترک کف‌پا در ۳۰ روز

پاهای ترک خورده

خشکی و ترک پا یک اتفاق رایج و آزار دهنده است . اگر به دنبال راهی برای ترمیم ترک پا هستید این محتوا به شما کمک می کند تا زیبایی را دوباره به پاهای تان هدیه دهید.

راه رفتن و پیاده روی و ثبت یک خاطره دل انگیز در دل طبیعت وقتی اتفاق می افتد که پاهای سالم داشته باشید . ترک پاشنه پا یک مشکل رایج در بین زنان و مردان است که بی توجهی به آن زندگی را تحت تاثیر قرار داده و فعالیت روزمره را مختل می کند.
گاهی آنقدردرگیر فعالیت روزانه می شویم پاهای خودمان که کل وزن بدن برروی آن است رافراموش می کنیم.
پاهای سالم به ما اجازه دویدن، حرکت کردن و راه رفتن می دهند درحالی که وزن بدن را هم تحمل می کنند.
حالا فکر کنید با اضافه وزن بدن، پاها با چه مشکلاتی مواجه می شوند. کف و پاشنه پا با خشکی پوست و فشار بدن است حالا اگراز ترک پاشنه پا رنج می برید بهتر است ابتدا باعواملی که باعث بروز این مشکل می شوند آشنا شوید و بعد برای ترمیم آن با راهکارهای علمی و گیاهی اقدام کن.

ترک پا در اثر چیست؟

خشکی پوست پا به تنهایی آزاردهنده وعامل بوجود آمدن ترک پا است.  کمبود آب و در نتیجه  خشکی و ضخیم شدن پوست ، باعث ایجاد ترک های زرد و قهوه ای دراطراف لبه و پاشنه پا می شود که با احساس خارش و سوزش همراه است.

ترک پاشنه پا شاید یک مشکل موقت به نظر برسد اما بی توجهی به آن می تواند دردسر ساز شود .

کبد و ترک کف پا

وضعیت پاها نشانه ای از سلامت کبد است و پاشنه ترک خورده علامت هشدار در پا، نشان دهنده مبتلا بودن به کبد چرب است.
جذب اسیدهای چرب از جمله امگا۳، ویتامین B3 از عملکرهای کبد است که باعث نشاط بدن می شود وترک پا نشان دهنده مشکلی درعملکرد کبد است و باید آن را جدی گرفت.

شدت وعلائم ترک پا درهر شخص بستگی به سن، وزن، وضعیت سلامتی و محیطی که درآن زندگی می کند دارد.
مثلا با افزایش سن ، پوست توانایی اش را برای حفظ آب از دست می دهد و باعث تشدید ترک پا می شود یا فرد با وزن بالا و چاق هر بار که بایستد، خصوصا ایستادن طولانی برروی سطح سفت وسخت ترک پا را تشدید می کند.

دیابت و ترک پاشنه پا

همچنین دیابت وکم کاری تیروئید نیز باعث کم آبی بدن و ترک پاشنه پا می شود و هوای سرد پاییز وهوای گرم تابستان نیز از دیگرعوامل محیطی است که باعث التهاب، خارش ،درد و ترک پاشنه پا می شود وممکن است هفته ها بطول بکشد تا بتوان آن را تسکین داد.
فراموش نکنیم که کفش های نامناسب، استفاده از شوینده های شیمیایی مضر، تغییرات ناگهانی دما، بی توجهی به بهداشت فردی هم برسلامت پا تاثیر گذار است.

کمبود چه ویتامینی باعث ترک پا می شود؟

ویتامین C ،E ،A وB-3 ، امگا ۳ و زینک نقش مهمی در سلامت و زیبایی دارد . پوست را بهبود می بخشد و با کمبود آن رطوبت وآبرسانی به پوست مختل می شود.
توصیه می شود با خوردن مرکبات، کیوی، خربزه ، طالبی، کدو حلوایی ، گوجه فرنگی، فلفل دلمه، جوانه گندم و انبه این ویتامین های ضروری برای بدن و سلامت پا را تامین کنید.

پاهای ترک خورده

برای خشکی و ترک پا چه کنیم؟

دو اصل مهم برای شروع مراقبت های اولیه پاشنه های ترک خورده عبارتست از:
• تغذیه سالم و مناسب
• آبرسانی پوست

۱.تغذیه سالم

داشتن برنامه غذایی سالم و منظم، وزن مناسب ، خوردن دو لیتر آب در روز و حفظ رطوبت بدن می تواند سلامت پاها را تامین کند چرا که فرد دارای پوست خشک ، بیشترمستعد پاشنه ترک خورده است و با اقدام فوری می توان از تبدیل شدن آن به میخچه های دردناک و پینه جلوگیری کرد.
ویتامین C ،E ،A وB-3 ، امگا ۳ و زینک نقش مهمی در سلامت و زیبایی پوست و مو دارد . پوست را بهبود می بخشد و با کمبود آن رطوبت وآبرسانی به پوست مختل می شود.
خوردن مرکبات، کیوی، خربزه ، طالبی، کدو حلوایی ، گوجه فرنگی، فلفل دلمه، جوانه گندم و انبه جهت تامین ویتامین های مورد نیاز پوست پا بویژه پاشنه کف پا توصیه می‌شود.

۲.آبرسانی پوست

از آنجا که یکی ازعوامل ترک پاشنه پا کم آبی بدن است کافی است بعد ازحمام ، کرم های نرم کننده و آبرسان را بر روی پاشنه پا بمالید و ماساژدهید.
این کرم ها با ویژگی جذب سریع و آبرسانی طولانی مدت عمیقا به پوست نفوذ و بافت سخت در قسمت پاشنه پا را نرم می کند.

در نتیجه:

باید گفت که مراقبت از پاها بهترین راه حل برای پیشگیری از ترک خوردگی پا است و تیم تحقیقاتی پاکو دراین محتوا ضمن تاکید براین اصل مهم، توجه به سلامت کبد، آبرسانی، تغذیه وتامین ویتامین های مورد نیاز بدن را از مهم ترین روش های مراقبت از پا می داند .
در پایان باید گفت که برای تسکین و ترمیم ترک پا، با توجه به سن، و شرایط کف پا راهکارهای مختلفی را می توان تجربه کرد.
ما برای رفع خشکی و ترک پا و گرفتن نتیجه بهتر، استفاده از محصولات گیاهی و ارگانیک را به شما پیشنهاد می کنیم .
از آنجا که یکی ازعوامل ترک پاشنه کف پا، کم آبی بدن است کافی است بعد ازحمام ، کرم های نرم کننده و آبرسان را بر روی پاشنه پا بمالید و ماساژدهید این کرم ها با ویژگی جذب سریع و آبرسانی طولانی مدت عمیقا به پوست نفوذ وبافت سخت در قسمت پاشنه پا را نرم می کند.
کرم ترک پا ابیانه مدل FT حجم ۴۵ میلی لیترحاوی عصاره حنا و روغن بادام و با خواص امولینتی و ضدالتهابی باعث حفظ رطوبت لایه اپیدرم، التیام پوست خشک و ترک خورده و رفع خارش ناشی از خشکی پوست می‌شود.

زهرا باغبان هستم؛ عکاس و محتوانویس تیم تحقیقاتی پاکو

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • دسترس پذیری
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه