علل ریزش مو در مردان و ۵ راهکار طبیعی برای ترمیم آن

5 راهکار طبیعی ترمیم ریزش موی مردان

باتوجه به اینکه ۵۰ درصد از مخاطبان سایت پاکو مردان هستند موضوع محتوای امروز را که  ۵راهکار طبیعی ریزش موی آقایان است به طور جامع بررسی و با شما به اشتراک می‌گذارم.

۵راهکار طبیعی ریزش موی آقایان برای  کسانی است که مثل من بعد از هر بار شانه زدن، از موهای پیچیده شده در لابه لای شانه، نگران می‌شوند؟ هیچ چیز بدتر از این نیست که سر سفره نشسته باشید و یک مو، خاطره خوردن یک غذای لذیذ را به یک نگرانی تبدیل کند؟یا اینکه در جمع دوستانه یکی دستش را روی شانه ات ببرد وبا کاملا عادی بگوید چیزی نیست یک تار مو بود. هر چند نباید نگران  ریزش چند تار مو باشیم  اما  چنین اتفاقات برای خیلی‌ها به یک دغدغه تبدیل شده است  و به دنبال یک راه برای توقف ریزش موهای شان هستند.
برای اینکه راه حل‌های ترمیم قطعی  ریزش مو  و ۵راهکار طبیعی ریزش موی آقایان را  به شما  معرفی کنیم، اول باید علت ریزش مو را  بررسی کنیم.

علت ریزش مو در مردان چیست؟

شایع ترین علت ریزش مو در مردان عامل ژنتیک است که آلوپسی آندروژنیک نام دارد .آندروژنیک به هورمون تستوسترون و ژنتیک به استعداد ارثی اشاره می کند. اما اصطلاح عامیانه آن با نام طاسی شناخته می شود و نوعی نازک شدن مو به دلایل ژنتیکی است.
این نوع ریزش مو با افزایش سن ، فرد را غافل گیر می کند و از ناحیه شقیقه شروع و به آرامی قسمت هایی از سر را درگیر می کند که این اتفاق در مردان بیشتر از زنان است و ممکن است در سن پایین تر و از ۱۶ سالگی شروع که طاسی زود رس گفته می‌شود. عقب رفتن خط رویش مو، نازک شدن  مو  و ظاهر شدن  طاسی یک امر نگران کننده برای هر فردی می باشد که برای مشاوره بهتر و رفع سریع ریزش مو مشاوره رایگان بگیرید.

سو تغذیه عامل ریزش موی مردان

اگر به بدن مقدار مناسبی از یک یا چند ماده مغذی لازم برای عملکرد صحیح را ندهید با کمبود آهن ، روی و ویتامین های A.C.D ,E مواجه می‌شوید که نتیجه‌اش توقف عملکرد سلول ها و ریزش مو است. کمبود مواد مغذی در بدن به ویژه به دلیل رژیم نامتعادل تاثیر بدی بر وضعیت موها دارد و پیروی از یک رژیم غذایی نامناسب، باعث ریزش مو معمولا برگشت پذیر می‌شود. بنابراین مراقبت از یک رژیم غذایی متعادل برای حفظ مو ضروری است.

تغییرات هورمونی یکی از دلایل ریزش مو در مردان

هومون ها متابولیسم ما را تنظیم می کنند وهنگامی که نوسان داشته باشند بربدن تاثیر می گذارد ودر نتیجه ریزش مو را تحریک می کنند و تاثیر آن با شروع فصل پاییز بیشتر می شود. اختلالات هورمونی به ویژه اختلالات تیروئید هم در ریزش مو تاثیر گذاراست و نباید آن را نا دیده گرفت.
در مردان به دلیل وجود هورمون اضافی ” دی هیدروتستوسترون “یا DHT فولیکول های مو ضعیف ونازک می شوند.
” دی هیدروتستوسترون “یک هورمون جنسی مردانه طبیعی است که هم در مردان وهم زنان یافت می شود وبا تعادل آن در بدن می توان ظاهرموها را بهبود بخشید.

اختلالات تیروئید و ریزش مو

مشکلات تیروئیدی هم کم کاری وهم پرکاری تیروئید بتعث ریزش موی هورمونی می شود .غده تیروئید هم به ایجاد رشته های مو در ریشه وهم حفط منبع مو کمک می کند.
اگر این غده فعالیتش را به خوبی انجام ندهد ممکن است با ریزش مو جایگزینی اتفاق نیفتد و موها بریزد و فولیکول ها اقدام به تولید موی جدید نکنند و در نتیجه هم خط مو، شقیقه و جلوی سر وهم کل سر را تحت تاثیر قرار دهد اما این نوع ریزش مو موقتی است وبا شناسایی علت و رفع آن موها به حالت اولیه برمی گردند.

استرس و تاثیر آن بر ریزش مو

وقتی استرس داشته باشیم نه تنها ذهن بلکه کل بدن تحت تاثیر آن قرار می گیرد و باعث بیماری می شود. یکی از علائم آن فشار خون و ضربان قلب بالا است و با استرس های حاد بدن دیگر قادر به واکنش مثبت نیست وب ا مشکلاتی مانند ریزش مو مواجه می شویم.
استرس ناشی از بیماری مثل تب بالا، جراحی، بیماری شدید، کاهش وزن ناگهانی و بارداری و استرس های روحی وعاطفی همه باعث ریزش مو می شوند و حتی خواب و بیداری و استرس شغلی هم در وضعیت سلامت مو موثر است.

5 راهکار طبیعی ترمیم ریزش موی مردان

انوع ریزش مو ناشی از استرس

تلوژن افلوویوم 

رایج ترین شکل ریزش مو است که در اثر استرس ایجاد می شود .

آلوپسی آره آتا

یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی به فولیکول های مو حمله می کند و استرس می تواند محرک آلوپسی آره آتا شود.

لیکن پلانو پیلاریس 

یک بیماری التهابی است که باعث ریزش مو می شود و استرس محرک لیکن پلانو پیلاریس می شود.

۵راهکار طبیعی ریزش موی آقایان

راه های مورد استفاده برای کنترل ریزش مو زیاد است اما در سن پایین‌تر بهتر می توان آن را مهار کرد و با افزایش سن، کنترل ریزش مو مشکل است.

در ادامه با ۵راهکار علمی و تجربی ریزش مو بطور کامل آشنا می‌شوید.

۱. از یک رژیم غذایی متعادل پیروی کنید

بدست آوردن یک عادت غذایی سالم نه تنها به توقف ریزش موی شما کمک می‌کند بله یکی از ۵راهکار طبیعی برای رفع  ریزش موی آقایان است  و باعث رشد بهتر موها می‌شود.
مصرف پروتئین های بدون چربی موجود در ماهی و گوشت، مغزها و دانه های روغنی غنی از ویتامین E از مواد غذایی ضروری برای جلوگیری از ریزش مو است و اگر این مواد معدنی و ویتامین@ها را در هر وعده غذایی خود بگنجانید معجزه آن را در ظاهر و زیبایی و حتی در خلق وخوی‌تان می‌بینید.

۲. برای جلوگیری از ریزش مو استرس خود را کم کنید

شما با مدیریت استرس می توانید ریزش مو را کنترل وکمک بزرگی به سلامت موهای تان بکنید. مثلا استراحت کنید، خوب بخوابید، کتاب بخوانید و برای شاد بودن تلاش کنید. با انجام این فعالیت ها وضعیت مو های تان حتی در دوره استرس تغییری نمی کند.

۳. با آب گرم حمام نکنید

دوش گرفتن مداوم با آب داغ می تواند از رشد موهای سالم شما جلوگیری و ریزش مو را تشدید کند زیرا روغن های ضروری برای رشد مو با آب داغ از بین می رود و برای داشتن موهای سالم و پرپشت دمای آب را حتما کاهش دهید.

۴. شستن منظم موها

شستن منظم موها با شامپوهای مناسب مو حداقل دو بار در هفته و اگر موهای چرب دارید سه بار درهفته الزامی است و این عمل نه تنها باعث تشدید ریزش مو نمی شود بلکه می تواند به ترمیم ریزش موی شما کمک کند.

۵. استفاده از شویندهای مناسب مو

برای نظافت مو باید از شوینده هایی استفاده کرد که ویژگی درمانی واقعی داشته باشند و سرعت ریزش مو را کاهش و به تقویت مو کمک کند. همچنین کثیفی و ذرات آلوده کننده مو را از بین ببرد و بتواند متابولیسم سلولی را تحریک کند.

در نتیجه:

اگر بعد از هربرس زدن متوجه ریزش غیرعادی موهایت شدی چه کار می کنی؟ روبروی آینه می ایستی و کنجکاوانه موها و چهره ات را نگاه می کنی و بعد به فعالیت روزانه ات ادامه می دهی ؟ یا اینکه به دنبال بهترین روش برای رفع ریزش موی هایت می روی؟
دراین مقاله ما علاوه بر بررسی عوامل ریزش مو چون عوامل ژنتیکی ، ارثی ، تغییرات هورمونی ، استرس ، اختلالات تیروئیدی، وتاثیر آن بر ریزش موی مردان ۵ راهکار برای ترمیم ریزش مو از جمله پیروی از یک رژیم غذایی سالم ، مدیریت استرس ، داشتن سبک زندگی سالم برسلامت مو نحوه شست وشو وهمچنین استفاده از شوینده های مناسب مو اشاره کردیم و متوجه شدیم که حذف برخی عادات اشتباه در کار و زندگی چقدر بر سلامت مو تاثیر دارد .

پیشنهاد ما:

در کنار روش های تغذیه و سبک زندگی سالم اگر باز از ریزش مو رنج می برید و برای ترمیم ریزش مو به دنبال راهکار موثر هستید ، پیشنهاد تیم تحقیقاتی پاکو برای مراقبت بیشتر مو، استفاده از پک ضد ریزش موی پاکو برای جلوگیری از ریزش موی شما بسیار تاثیر گذار است و نتایج نوید بخشی برای شما به همراه می آورد.

با استفاده از این محصولات می توانید علاوه برکنترل ریزش مو موهای زیبایی داشته باشید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • دسترس پذیری
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه